+90 216 612 8666

Phone

Projeler Cephe Kaplama

  • Konya Sugar Plant - Konya Türkiye

Konya Sugar Plant

Konya Şeker Fabrikası Akıllı Depo Projesinde Panel montajı işleri Konya merkezli Yiğitalp firması tarafından gerçekleştirilmiştir.

Panelsan marka taşyünü panellerin tercih edildiği proje 2015 yılında tamamlanmış olup, bu projede Viavac GB-500 Vakumlu Taşıma Makinemiz kullanılmıştır.


Arrow

Bu proje için CladBoy compact GB-500 geçerlidir.

Soğuk hava deposu montajı

Soğuk hava deposunun sandviç çatı ve duvar panellerini monte etmek için çeşitli VIAVAC vakumlu kaldırma sistemleri kullanıldı. Çatı panelleri için CladBoy CB4 ve duvar panelleri için CladBoy kompakt kullanıldı. Montaj işi, Apeldoorn merkezli KIM Nederland firması tarafından yapıldı.

Soğuk hava deposu, çatısı sandviç paneller içeren 40 m yüksekliğinde çelik yapıdan oluşmakta. Binanın cephesi 20 cm kalınlığında ve uzunluğu 19 m’ye kadar varan paneller kullanılıyor.

Bu proje hakkında daha fazla bilgi

Şantiyede sıkı güvenlik şartları

Bu proje için şantiye güvenliği ve işçilerin çalışma koşulları ile ilgili oldukça sıkı şartlar konuldu. VIAVAC vakumlu kaldırma sistemlerinin kullanılması, çok uzun ve ağır sandviç panellerin güvenli ve verimli bir şekilde monte edilmesine katkı sağladı.

Soğuk hava deposunun çalışma sıcaklığı -17 derece olup 21.000 palet yerine ve tam otomatik lojistik girdi-çıktı sistemine sahiptir.

Bu proje hakkında daha az bilgi

Arrow

Bu proje için CladBoy CB4 geçerlidir.

Henkel’in yeni merkezi deposu

Henkel’in yeni merkezi deposunun duvarlarının montajında CladBoy kompakt GB2-375 başarıyla kullanılmıştır. Merkezi depo, 10 katlı 16.000 m² toplam taban alanı ve 90.000 palet yeri kapasitesi ile dünyanın en büyük tam otomatik depolama merkezidir.

Minimum efor gerekti
Taş yünü yalıtım malzemeli sandviç panellerden oluşan cepheler, Brucha firması tarafından sağlanmış ve monte edilmiştir. Bu kompakt vakumlu kaldırma sistemi, çift vakum sistemi ile donatılmış olup ek düşme korumasına gerek yoktur. Bu sayede ağır sandviç paneller (yaklaşık 300 kg ağırlığında ve 12 m uzunluğunda) hızlı ve verimli bir şekilde, en az sayıda personel kullanarak monte edilebilmektedir.


Arrow

Bu proje için CladBoy compact GB2-375 geçerlidir.