+90 216 612 8666

Phone

Projeler Çatı

Bombeli çatı paneli montajı

Neptunus, etkinlikler için çadır ve sökülebilir yapı tasarım, kiralama ve inşasında uzmandır. 10m²’den başlayarak 20.000m²’ye kadar ve daha da büyük standart veya lüks alanlar. Uzun panellerin hızlı ve güvenli montajı için Neptunus özel bir vakumlu kaldırma sistemi arıyordu.

Bu proje hakkında daha fazla bilgi

En fazla 24 metreye kadar olan uzun sandviç çatı panellerinin tek bir işlemle monte edilmesini sağlayacak bir vakumlu kaldırma sistemine ihtiyaçları vardı. Vakumlu kaldırma sisteminin sandviç panellerinin uzunluğuna göre hızlı ve kolay bir şekilde ayarlanabilmesi gerekiyordu. Diğer bir gereklilik ise panellerin hem düz hem de yukarı doğru bombeli şekilde monte edilebilmesi idi.

Tasarım gerekliliklerini karşılamak için VIAVAC, Neptunus genel müdürü Hans Eijlers ile işbirliği yaparak, vakum vantuzu mesafesini farklı panel uzunluklarına ayarlamak için teleskopik kirişli bir vakumlu kaldırma sistemi geliştirdi.

Bombeli paneli monte edebilmek için uç kısımda yüksekliği ayarlanabilen bir askı geliştirildi. Bu, panelin bombesinin belirlenebilmesini ve uzunluğa göre ayarlanabilmesini sağladı.

Çalışma kolaylığı için sistem, çift vakum sistemi ile donatılarak ilave güvenlik halat takımına olan ihtiyaç ortadan kaldırıldı; yönlendirme kablosuz uzaktan kumanda ile sağlandı.

Vakumlu kaldırma sisteminin taşınması için uzun en kirişi için ilave destekli özel bir şase temin edildi, böylece makine bir projeden diğerine kolayca taşınması sağlandı.

Bu proje hakkında daha az bilgi

Arrow

Bu proje için CladBoy CB5 geçerlidir.

22 m uzunluğundaki sandviç çatı panellerinin montajı

VIAVAC vakumlu kaldırma sistemi 22 m uzunluğundaki taş yünü sandviç çatı panellerinin monte etmek için kullanılmakta. Paneller (150 mm kalınlığında olabilir) 450 kg ağırlığında. Bu proje için çift vakum teknolojili CladBoy CB5 kullanıldı.

Bu proje hakkında daha fazla bilgi

Güvenli ve etkin
Panellerin kayda değer ağırlığı ve uzunlukları nedeniyle, ağırlığın uygun bir şekilde dağıtılmasını sağlamak için ilave ara vakum vantuzları kullanıldı.  Montaj ekibi için VIAVAC vakumlu kaldırma sistemi ile çalışmak, uzun panelleri monte etmek için güvenli ve etkin bir yöntem oldu.

Bu proje hakkında daha az bilgi

Arrow

Bu proje için CladBoy CB5 geçerlidir.

Soğuk hava deposu montajı

Soğuk hava deposunun sandviç çatı ve duvar panellerini monte etmek için çeşitli VIAVAC vakumlu kaldırma sistemleri kullanıldı. Çatı panelleri için CladBoy CB4 ve duvar panelleri için CladBoy kompakt kullanıldı. Montaj işi, Apeldoorn merkezli KIM Nederland firması tarafından yapıldı.

Soğuk hava deposu, çatısı sandviç paneller içeren 40 m yüksekliğinde çelik yapıdan oluşmakta. Binanın cephesi 20 cm kalınlığında ve uzunluğu 19 m’ye kadar varan paneller kullanılıyor.

Bu proje hakkında daha fazla bilgi

Şantiyede sıkı güvenlik şartları

Bu proje için şantiye güvenliği ve işçilerin çalışma koşulları ile ilgili oldukça sıkı şartlar konuldu. VIAVAC vakumlu kaldırma sistemlerinin kullanılması, çok uzun ve ağır sandviç panellerin güvenli ve verimli bir şekilde monte edilmesine katkı sağladı.

Soğuk hava deposunun çalışma sıcaklığı -17 derece olup 21.000 palet yerine ve tam otomatik lojistik girdi-çıktı sistemine sahiptir.

Bu proje hakkında daha az bilgi

Arrow

Bu proje için CladBoy CB4 geçerlidir.